SLUŽBY

Při manuální terapii může fyzioterapeut pomocí měkkých technik uvolnit tkáně jako jsou svaly, svalové úpony, fascie či podkoží. Dále při nich lze uvolnit blokády kloubů a páteře. Do manuálních technik zařazujeme také strečink-protáhnutí svalů.

Tréninky balančního cvičení doporučujeme všem psím sportovcům převážně k posílení hlubokého stabilizačního systému, k řešení svalových dysbalancí a zlepšení držení těla. Balanční cvičení je vhodné pro všechny psy, které netrápí zásadní problém s pohybovým aparátem. Často slouží také jako prostředek pro upevnění důvěry mezi majitelem a psem. Balanční cvičení je náročné nejen fyzicky, ale také psychicky. Je tedy velmi důležité cvičit pod vedením zkušeného terapeuta, který předejde možným problémům, které mohou vzniknout cvičí-li se na balančních pomůckách dlouho nebo špatnou technikou.

Pomocí pohybové terapie můžeme docílit obnovy správného pohybového vzorce, zlepšení koordinace pohybu a propriocepce. Aktivní pohyb vede ke zpomalení rozvoje artrézy, pomáhá udržet psa v kondici nebo je vhodným prostředkem k  vyřešení svalových dysbalancí.

V dnešní době je ve fyzioterapii velká škála laserových terapií. U nás využíváme inovativní MLS® laserovou terapii, která je založena na emisi synchronizovaných laserových pulzů, které zvyšují protizánětlivý a analgetický účinek současně. Hlavní indikace MLS® terapie je neuropatická bolest, svalové léze, onemocnění kloubů, tendinopatie, kontraktury, trigger pointy, hojení ran a ošetření jizev.

Hydroterapie je specifická terapie, kterou můžeme zařadit jak mezi metody fyzikální tak pohybové. Jedná se o chůzi na podvodním páse, kdy se využívá všech fyzikálních vlastností vody. Aquaterapie je skvělým pomocníkem při rehabilitaci neuorologických i ortopedických pacientů. Pro sportující psy je hydroterapie jednou z možností jak dosáhnout lepší kondice.

V rámci našich služeb také nabízíme hubnoucí programy pro zvířata, které trpí nadváhou či obezitou. Tělesná hmotnost ovlivňuje kvalitu života i pohybu. Pomáháme s výběrem krmiva, vhodných pmalsků, redukujeme příjem a monitorujeme cestu k ideální váze.